Mardin 1 Şubesi

Dargeçit

        Dargeçit Eğitim-Bir Sen ilçe temsilciliği tarafından 20.04.2013 günü saat 10.00 -  14.00 da iki seans şeklinde lise ve ortaokul öğrencileri arası peygamber Efendimizin hayatı ile ilgili deneme sınavı yapıldı.

        Atatürk Ortaokulu, Yunus Emre İlkokulu, Dargeçit İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulların bulunduğu tüm Köy okullarında düzenlenen,  1650 öğrencinin başvurduğu sınavda 72 öğretmen gözlemci olarak görev aldı.

        Yarışma sonucunda dereceye girecek olan 20 öğrenciye, 28 Nisan Pazar günü Dargeçit Vatan İlkokulu konferans salonunda düzenlenecek olan ödül töreninde sırasıyla Notebook, bisiklet, Fotoğraf makinası, spor ayakkabı, MP3, eşofman, Kol saati hediye edilecektir.

        Dargeçit Eğitim Bir Sen Dargeçit İlçe temsilcisi Abdulhalık DEMİR yaptığı açıklamada “Geleneksel hale getirdikleri Siyer-i Nebi sınavındaki amaçlarının her yaştan insanımıza kutlu doğumun mübarek heyecanını gönüllerinde taze tutmak, peygamberi tanıtma ve peygamber aşkını yayma olduğunu söyledi. Peygamber Efendimizin hayatını çocuklarımıza öğretmek ve model alınmasını arzuluyoruz. Amacımız çocuklarımızın topluma yararlı birey olarak yetişmesini sağlamaktır. Bu kutlu görevde yer alan tüm öğretmen,  öğrenci ve halkımıza katkılarından, göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz” dedi.