Mardin 1 Şubesi
Şube Yönetim Kurulu
Eyyüp DEĞER
Başkan

     1976'da Mardin'de  doğdu. İlk, orta ve liseyi Mardin´de okudu. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyu. 2000 yılında Merkez Yaylı İlköğretim Okulunda göreve başladı. Abdulhamit İncioğlu İlköğretim Okulu, Mardin TOKİ İlköğretim, Halk Eğitim Müdürlüğünde ve Yeşilli Atatürk İlkokulu/ortaokulunda görev aldı.  Abdulkadir Tutaşı İlkokulunda Okul Müdürü olarak görev yaptı. Evli ve 4 çocuk babası.


Ahmet GÖNENÇ
Başkan Yardımcısı ( Başkan Vekili)

1979 Batman doğumlu. İlkokulu Batman Hürriyet İlkokulunda ortaokul ve liseyi Batman İmam Hatip Lisesinde okudu. 1998 yılında girdiği Atatürk Üniversitesi Ağrı Eğitim Fakültesi  Sınıf öğretmenliği bölümünü 2002 yılında bitirdi. 2002 de  Mardin Dereyanı ve Kütüklü köylerinde öğretmenliğe başladı. 2004  Yılında Mardni 75. Yıl  İMKB İlköğretimde çalışmaya başladı. 2009 yılında idarecilik sınavını kazandı. 2010 yılında Yalım İlköğretim okulunda müdür yardımcılığı görevini yürütttü. 2013 yılında Mardin Halk Eğitim Merkezi müdür yardımcılığı görevine atandı. Bilim Sanat Merkezi müdürlüğü  görevine devam etmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.


Abdulselam DEMİR
Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)

04.05.1977 yılında Şırnak İli İdil ilçesine bağlı Çığır Köyü´ nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde, ortaokulu İdil İlçesinde, Liseyi Midyat Lisesi´ nde tamamladı. 2001 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Nusaybinde 4 sene Sınıf Öğretmenliği yaptıktan sonra alan değişikliği ile Felsefe Öğretmenliğine atandı. Nusaybin Atatürk Lisesi ve Nusaybin Girmeli Çok Programlı Liselerinde okul müdürlüğü yaptı. Son olarak Sosyal Bilimler Lisesinde okul müdürü olarak görev yapmaktadır. 
Evli, 3 kız ve 1 erkek olmak üzere 4 çocuk sahibidir.


.


Osman ADMIŞ
Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)

     1980’de Mardin merkeze bağlı Yalım  köyünde doğdu. İlkokulu Yalım İlkokulunda, orta ve liseyi Diyarbakır  Ergani Anadolu Öğretmen Lisesinde  tamamladı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü 1999’da bitirdi. 2000’de  Göllü köyü İlköğretim Okulunda göreve başladı. Abdulkadir Tutaşı,Altınova ve Atatürk İlköğretim okullarında görev yaptı. Halen 21 Kasım Ortaokulunda Okul Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 


Abdulbasıt DENİZ
Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)

     1973 Yılında Mardin’in Boztepe köyünde doğdu. İlkokulu aynı köyde, ortaokul ve liseyi Gaziantep’te okudu. 1996 yılında Hacettepe üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Balıkesir’de öğretmen olarak göreve başladı. 2000 yılında devlet memurluğundan istifa ederek Anka’da Özel eğitim alanında çeşitli özel okullarda Eğitimci ve yönetici olarak 2004 yılına kadar çalıştı. 2004 yılında Kızıltepe meslek lisesinde tekrar öğretmen olarak göreve başladı. Aynı okulda iki yıl Md. Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 yılın da Kızıltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesinin kurucu müdürlüğü ve Ortaköy Hasan Lami Anokulu’nda müdürlük yaptı. Şu anda Nene Hatun Anaokulunda okul müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.


Abdulselam ŞAHİN
Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

     1975 yılında Kızıltepe'de doğdu. Orta öğrenimini ve liseyi Kızıltepe'de okudu. 1994 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi English Bölümünde mezun oldu.1998 yılında Kızıltepe Sakarya İÖ Okulunda Türkçe öğretmeni olarak öğretmenliğe başladı. 2003 yılında Kızıltepe Atatürk Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak atandı. 2008'de Mardin Endüstri Meslek Lisesine getirildi. Ocak 2009'da Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü AR_GE Biriminde Proje Uzmanı olarak çalıştı. Nisan 2010'da Mardin Anadolu Liseleri Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni ve Mardin Fen Lisesi Müdürü olarak atalet yapıl.Halen Mardin Fen Lisesi müdürü olarak görev yapıyor.Evli ve üç çocuk babasıdır.