Mardin 1 Şubesi
Şube Yönetim Kurulu
Abdulselam DEMİR
Şube Başkanı

04.05.1977 yılında Şırnak İli İdil ilçesine bağlı Çığır Köyü´ nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde, ortaokulu İdil İlçesinde, Liseyi Midyat Lisesi´ nde tamamladı. 2001 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Nusaybinde 4 sene Sınıf Öğretmenliği yaptıktan sonra alan değişikliği ile Felsefe Öğretmenliğine atandı. Nusaybin Atatürk Lisesi ve Nusaybin Girmeli Çok Programlı Liselerinde okul müdürlüğü yaptı. Son olarak Sosyal Bilimler Lisesinde okul müdürü olarak görev yapmaktadır. 
Evli, 3 kız ve 1 erkek olmak üzere 4 çocuk sahibidir.


Şeyhmus Demir
Başkan Yardımcısı (Başkan Vekili )

1984 yılında Mardin ´ de doğdu. 2006 yılında Dicle Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2006- 2017 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmenlik ve idarecilik yapmıştır. 2017 yılında Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokuluna atandı. Artuklu Üniversitesi Eğitim Bilimleri dalında yüksek lisans yapmaktadır. Takdir Belgesi, Başarı Belgesi ve Üstün Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir. Şeyhmus Demir evlidir.


Osman ADMIŞ
Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)

     1980’de Mardin merkeze bağlı Yalım  köyünde doğdu. İlkokulu Yalım İlkokulunda, orta ve liseyi Diyarbakır  Ergani Anadolu Öğretmen Lisesinde  tamamladı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü 1999’da bitirdi. 2000’de  Göllü köyü İlköğretim Okulunda göreve başladı. Abdulkadir Tutaşı,Altınova ve Atatürk İlköğretim okullarında görev yaptı. Halen 21 Kasım Ortaokulunda Okul Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 


Mehmet YÜCEDAĞ
Başkan Yardımcısı ( Mali İşler)

1980 Mardin' in Kızıltepe ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kızıltepe' de tamamladı. Celal Bayar Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunudur. 2001 yılında Kızıltepe İnkılap Ortaokulunda göreve başladı. 2007 yılında İpekyolu Ortaokulunda görev yaptı. 2011 yılında girdiği idarecilik sınavını kazanarak Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesinde müdür yardımcılığı görevine atandı. 2016' dan beri Mardin Öğretmenevinde müdür yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Artuklu Üniversitesi Kürt Dili Yüksek Lisans mezunudur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Mesut ADIYAMAN
Teşkilat

1986 yılında Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Şenyurt Mahallesinde doğdu. İlk, Orta ve lise eğitimini Şenyurt'ta tamamladı.2005-2009 yılları arasında Sakarya üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdi, Artuklu üniversitesi Eğitim Yönetimi dalında yüksek lisans yaptı. 2016 yılından beri Mardin Artuklu Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Merkez müdürü olarak görev yapmakta. Evli ve 2 çocuk babasıdır


Abdulkadir ÇAMURDAŞ
Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)

  1978 Mardin doğumlu olup, ilk ve Ortaöğretimini Mardin’de tamamladı. Lisans Eğitimini Dicle Üniversitesi Siirt Eğitim Fakültesinde tamamladı. Eğitim Yönetimi Denetimi Planlaması ve Ekonomisi alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Mardin Artuklu’da çeşitli kademelerde yöneticilik yapmış olup halen Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Müdürlük görevini yürütmektedir.


İzzeddin CEYLAN
Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

   1987 Midyat doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Çavuşlu Beldesi'nde okudu. 2008 yılında Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği'nden mezun oldu. Van, Hakkari ve Mardin illerinde öğretmen, müdür yardımcısı ve müdür başyardımcısı olarak görev yaptı. 2021 yılından beri Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi'nde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.