Mardin Şubemizin 6. Olağan Kongresinde mevcut başkanımız Eyyüp DEĞER güven tazeledi.


330 | 11.11.2018
| |

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Mardin Şubemizin 6. Olağan Kongresi'nde mevcut başkanımız Eyyüp DEĞER güven tazeledi.

Öğretmenevindeki konferans salonunda düzenlenen genel kurula Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin ESEN, MÜSİAD Başkanı Nurettin KASAP, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri, Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı Selim ÜNVERDİ, Büro-Memur-Sen Başkanı Ümit UNAT, Mardin Diyanet-Sen Başkanı Abdulkadir KURTULUŞ, Mardin Bem-Bir-Sen Başkanı Ahmet TULGA, Bayındır-Sen Başkanı Abdulsamet YILMAZ, Kültür Memur-Sen Başkanı Sebahattin GENÇ, Emekli Memur-Sen Başkanı Salih ÇALHAN, Genç Memur-Sen Başkanı Bilal OCAKHANOĞLU, Dost-Der Başkan Yardımcısı Mücahit ÖNEN,  kamu kurum müdürleri, STK Başkanları ve eğitim çalışanları katıldı.

Divan Başkanlığına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin ESEN, üyeliklerine ise Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı Selim ÜNVERDİ Mardin Diyanet-Sen Başkanı Abdulkadir KURTULUŞ ve Büro-Memur-Sen Başkanı Ümit UNAT’ın seçildiği kongre, Eğitim Bir-Sen tanıtım filmi gösterisi ile başladı.

“Delegelerimizin özgür iradesinin tecelli edeceği genel kurulumuz, hiç kuşkusuz teşkilatlarımıza yeni bir heyecan, farklı bir dinamizm kazandıracağını” belirten Eğitim-Bir-Sen Mardin Şubesi Başkanı Eyyüp DEĞER;

“Bizleri Eğitim-Bir-Sen çatısı altında tanıştıran, buluşturan, konuşturan, koşuşturan Rabbime sonsuz şükürler olsun. Birlikteliğimiz bereketli olsun. Bu yolda olmak kadar, yolu sizlerle omuz omuza yürümektir asıl önemli olan. Gücümüz; kalbimizi, aklımızı, heyecanımızı, hayallerimizi bir araya getiren örgütlülüğümüzdür.

Eğitim-Bir-Sen, medeniyet ve irfan havzamızın tertemiz kaynaklarından beslenen şair, yazar, mütefekkir Mehmet Akif İnan ve dava arkadaşlarının samimi, fedakâr öncülüğüyle, mesleki dayanışma ve eğitim meselelerine çözüm arayışlarının yanı sıra medeniyetimizin unutturulmak istenen değerlerini tekrar canlandırmak amacıyla kurulmuştur.

Sendikamızın yarınları için çok önemli olan bu genel kurulda olmak, hem ayrıcalık hem de sorumluluktur. Eğitim-Bir-Sen ailesine mensup olmakla gurur duyuyoruz, gurur duymalıyız. Bu vesileyle bu ailenin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde emeği geçen azimli, sabırlı, vefakâr ve fedakâr dostlarımızdan Allah razı olsun. Emanete asla gölge düşürmemeye ahdetmiş bizler de taşımayı üstendiğimiz değerlerin sorumluluğunu layığıyla temsil etmek için canla başla çalışacağız. Bu, milletimize, üyelerimize ve tarihe verilmiş bir sözdür.

Biz Türkiye’nin en yaygın, en kuşatıcı, en büyük sendikası ve sivil toplum örgütüyüz. Bizim yürüyüşümüz iyilik yapma, kırık kalpleri onarma, oluşturacağımız sinerjiyle yarınları daha güçlü kılma, kardeş bulma, kardeş kalma yürüyüşüdür. Yürüyüşümüzün ufku, medeniyet coğrafyamızı, giderek bütün dünyayı sarmalıdır, sarmak zorundadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, kongremizin ülkemiz, milletimiz, eğitim camiamız ve sendikamız için hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

 

 

Yönetim ve Denetim Kurulları çalışma raporları okunarak ibra edildi. Ardından zorunlu organ seçimleri yapıldı.  Tek liste ile yapılan Genel Kurulda Eyyüp DEĞER başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu; Ahmet GÖNENÇ, Abdulselam DEMİR, Abdulbasit DENİZ, Osman ADMIŞ, Abdulselam ŞAHİN ve Şeyhmus DEMİR den oluştu. Eğitim-Bir-Sen Mardin Şubesi 6. Olağan Kongresi Aile Fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top